imaginari.es

Webside score imaginari.es

Imaginaries Lab

 Genereret April 08 2026 22:45 PM

Gammel data? OPDATER !

Scoren er 49/100

SEO Indhold

Titel

Imaginaries Lab

Længde : 15

Perfekt, din titel indeholder mellem 10 og 70 bogstaver.

Beskrivelse

Længde : 0

Meget kritisk. Vi kan ikke finde en meta beskrivelse på dit website! Brug denne gratis meta generator til at lave beskrivelser.

Nøgleord

Dårligt! Vi kan ikke finde nogle meta nøgleord på din side! Brug denne gratis online meta generator for at oprette nye nøgleord.

Og Meta Egenskaber

Din side benytter ikke Og egenskaberne. Disse tags tillader sociale medier at forstå din side bedre. Brug denne gratis Og generator for at oprette tags.

Overskrifter

H1 H2 H3 H4 H5 H6
1 13 0 0 0 0
  • [H1]
  • [H2] Welcome to the Imaginaries Lab
  • [H2] Designing Sustainable Worlds: Creative Futures in Education, 22 October
  • [H2] Troubling Transitions, Transformative Play, and Between Worlds
  • [H2] Creating an Institute for Sustainable Worlds, part 1
  • [H2] 2024: Looking back (and forward)
  • [H2] Imagining Future Everydays: 11 June 2024
  • [H2] Researching the Future Everyday (2024)
  • [H2] Design tools for imagination and critical co-investigation: exploring the DRS Digital Library
  • [H2] Climate Futures Now! at Dutch Design Week, 24 October 2023
  • [H2] New Metaphors
  • [H2] Spooky Technology
  • [H2] Playing With The Trouble: Centre for Unusual Collaborations
  • [H2] Imaginaries Lab newsletter: October 2023

Billeder

Vi fandt 17 billeder på denne side.

3 alt tags mangler eller er tomme. Tilføj alternativ tekst til dine billeder for at gøre siden mere brugervenlig, og for at optimere din SEO i forhold til søgemaskinerne.

Text/HTML balance

Balance : 6%

Denne sides text til HTML fordeling er under 15 procent, dette betyder at din side mangler indhold!

Flash

Perfekt, ingen Flash objekter er blevet fundet på siden.

iFrame

Perfekt, der er ikke nogen iFrames på din side!

URL Omskrivning

Godt. Dine links ser venlige ud!

Underscores i links

Perfekt! Ingen underscores blev fundet i dine links

On-page links

Vi fandt et total af 50 links inkluderende 0 link(s) til filer

Anker Type Juice
About us Intern Sender Juice
Dr Dan Lockton Intern Sender Juice
Publications Intern Sender Juice
Blog Intern Sender Juice
2024 Intern Sender Juice
2023 Intern Sender Juice
2022 Intern Sender Juice
2021 Intern Sender Juice
2020 Intern Sender Juice
2019 Intern Sender Juice
2018 Intern Sender Juice
2017 Intern Sender Juice
2016 Intern Sender Juice
2015 Intern Sender Juice
2014 Intern Sender Juice
2013 Intern Sender Juice
2012 Intern Sender Juice
2011 Intern Sender Juice
2010 Intern Sender Juice
2009 Intern Sender Juice
2008 Intern Sender Juice
2007 Intern Sender Juice
2006 Intern Sender Juice
2005 Intern Sender Juice
Downloads Intern Sender Juice
Talks & videos Intern Sender Juice
Shop Intern Sender Juice
Newsletter Ekstern Sender Juice
List Intern Sender Juice
Imaginaries Lab Intern Sender Juice
Welcome to the Imaginaries Lab Intern Sender Juice
Designing Sustainable Worlds: Creative Futures in Education, 22 October Intern Sender Juice
Troubling Transitions, Transformative Play, and Between Worlds Intern Sender Juice
Creating an Institute for Sustainable Worlds, part 1 Intern Sender Juice
2024: Looking back (and forward) Intern Sender Juice
Imagining Future Everydays: 11 June 2024 Ekstern Sender Juice
Researching the Future Everyday (2024) Intern Sender Juice
Design tools for imagination and critical co-investigation: exploring the DRS Digital Library Ekstern Sender Juice
Climate Futures Now! at Dutch Design Week, 24 October 2023 Ekstern Sender Juice
New Metaphors Intern Sender Juice
Spooky Technology Ekstern Sender Juice
Playing With The Trouble: Centre for Unusual Collaborations Ekstern Sender Juice
Imaginaries Lab newsletter: October 2023 Intern Sender Juice
Twitter Ekstern Sender Juice
Facebook Ekstern Sender Juice
Flickr Ekstern Sender Juice
Instagram Ekstern Sender Juice
Vimeo Ekstern Sender Juice
LinkedIn Ekstern Sender Juice
Ubud by Elmastudio Ekstern Sender Juice

SEO Nøgleord

Nøgleords cloud

design imaginaries worlds last institute october few lab sustainable newsletter

Nøgleords balance

Nøgleord Indhold Titel Nøgleord Beskrivelse Overskrifter
worlds 7
imaginaries 5
sustainable 5
lab 5
newsletter 4

Brugervenlighed

Link

Domæne : imaginari.es

Længde : 12

FavIkon

Godt, din side har et FavIcon!

Printervenlighed

Vi kunne ikke finde en printer venlig CSS skabelon.

Sprog

Godt, dit tildelte sprog er en.

Dublin Core

Denne side benytter IKKE Dublin Core principperne.

Dokument

Dokumenttype

HTML 5

Kryptering

Perfekt. Dit Charset er tildelt UTF-8.

W3C Validering

Fejl : 0

Advarsler : 0

Email Privatliv

Advarsel! Mindst én email adresse er blevet fundet i rå tekst. Brug gratis antispam beskytter for at hemme din email fra spammere.

Udgået HTML

Godt! Vi har ikke fundet udgåede HTML tags i din kildekode

Hastigheds Tips

Alle tiders! Din webside bruger ikke nestede tabeller.
Advarsel! Din webside benytter inline CSS kode!
Dårligt, din webside har for mange CSS filer (mere end 4).
Dårligt, din webside har for mange JavaScript filer (mere end 6).
Perfekt, din hjemmeside udnytter gzip.

Mobil

Mobil Optimering

Apple Ikon
Meta Viewport Tag
Flash indhold

Optimering

XML Sitemap

Stor, din hjemmeside har en XML sitemap.

https://imaginari.es/wp-sitemap.xml

Robots.txt

https://imaginari.es/robots.txt

Stor, din hjemmeside har en robots.txt-fil.

Analytics

Mangler

Vi har ikke registrerer en analyseværktøj installeret på denne hjemmeside.

Web analytics kan du måle besøgendes aktivitet på dit websted. Du bør have mindst én analyseværktøj installeret, men det kan også være godt at installere et sekund for at krydstjekke data.

PageSpeed Insights


Apparat
Kategorier

Free SEO Testing Tool

Free SEO Testing Tool er et gratis SEO redskab der hjælper med din hjemmeside